• Irresistible

  • The Rental

  • The King of Staten Island

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

  • A Ghost Waits

  • The Half of It

  • The Last Dance

  • Materna

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

  • 12 Hour Shift

  • John Lewis: Good Trouble

  • Evil Eye

  • Shiva Baby

  • Misbehaviour

  • The Hater

  • The Way Back

    ★★★★

  • Alone

  • The Woman Who Ran

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Funny Face

  • Onward

  • Gretel & Hansel

  • Lost Girls

    ★★½

  • The Killing of Two Lovers

  • The Father

    ★★★★½

  • The Last Thing He Wanted

    ★★

  • Horse Girl

    ★★★

  • Minari

  • The Nest

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Save Yourselves!

  • Relic

  • Shirley

  • Possessor

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Zola

  • Black Bear

    ★★★★★

  • Residue

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Slow Machine

    ★★★★½

  • His House

  • Time

  • Dick Johnson Is Dead

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Boys State

  • Spree

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Noelle

    ★★½

  • The Good Liar

  • Klaus

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Mister America

    ★★★

  • Make Up

  • Gemini Man

  • Ash

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★½

  • In the Tall Grass

    ★½

  • 3 from Hell

  • Saint Maud

  • Bad Education