• Proxima

  • White Lie

    ★★★★½

  • Color Out of Space

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Other Lamb

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Rest of Us

  • Hustlers

    ★★★½

  • Rocks

    ★★★★½

  • Disappearance at Clifton Hill

  • Guest of Honour

  • Corpus Christi

  • The Laundromat

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • La Llorona

  • First Cow

  • The Assistant

  • Tell Me Who I Am

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Judy

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Lingua Franca

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★½

  • Instinct

  • Test Pattern

  • The Edge

    ★★½

  • Cosmos

  • Vivarium

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Straight Up

    ★★★★★

  • Justine

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Frankie

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • And Then We Danced

  • Bacurau

    ★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Plus One

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★½

  • Good Posture

    ★★★½

  • Lost Bayou

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • I See You

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Jezebel

  • The Peanut Butter Falcon

  • Mickey and the Bear

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Pink Wall

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★