• Stuber

    ★★★½

  • I See You

    ★★★★½

  • Saint Frances

    ★★★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Jezebel

  • The Peanut Butter Falcon

  • Mickey and the Bear

    ★★★★½

  • Daniel Isn't Real

    ★★★½

  • Pink Wall

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★½

  • The Beach Bum

    ★★★

  • Yes, God, Yes

  • Sword of Trust

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Triple Frontier

    ★★★½

  • A Life in Our Times

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • I Was at Home, But...

  • Who You Think I Am

  • Driveways

    ★★★★½

  • Knives and Skin

    ★½

  • Bait

    ★★★★★

  • Ham on Rye

  • System Crasher

  • Fourteen

  • The Plagiarists

    ★★★

  • Horror Noire: A History of Black Horror

  • Paddleton

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★½

  • Light from Light

  • Brittany Runs a Marathon

  • Big Time Adolescence

    ★★★★★

  • Official Secrets

    ★★★★

  • Selah and the Spades

  • Clemency

    ★★★★

  • Luce

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★★

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • High Flying Bird

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • The Sound of Silence

  • The Vast of Night

  • Monos

    ★★

  • Cold Case Hammarskjöld

    ★★★½

  • The Report

    ★★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • To the Stars

  • Honey Boy

    ★★½

  • Share

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Late Night

    ★★

  • Give Me Liberty

  • Serenity

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★

  • Welcome to Marwen

  • Swing Kids

    ★★★½

  • Vice

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • The Christmas Chronicles

  • Bird Box

    ★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★