karsten has logged 24 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Monos

Monos

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Truth

The Truth

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twentieth Century

The Twentieth Century

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We're Going to the Zoo

We're Going to the Zoo

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
Read the review Edit this entry  
02
Heaven Knows What

Heaven Knows What

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry