• Glass

    ★★★★★

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★★

  • Holmes & Watson

    ½

  • Vice

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • The Oath

    ★★★★★

  • Apostle

    ★★★★★

  • The Land of Steady Habits

  • Blue

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • The Festival

    ★★★★★

  • Like Father

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ½

  • Sicario: Day of the Soldado

  • Ideal Home

    ★★★★★

  • Incredibles 2

    ½

  • The Fourth Estate

  • Welcome to Curiosity

  • Hotel Artemis

    ★★★★★

  • The Week Of

    ★★★★★

  • Untogether

  • All About Nina

    ★★★★★

  • State Like Sleep

    ★★★★★

  • The Dark

    ★★★★★

  • The More You Ignore Me

    ★★★★★

  • Wild Wild Country

    ★★★★★

  • Killing Diaz

  • When We First Met

    ★★★★★

  • Black Panther

    ½

  • Tully

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ½

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ½

  • The Price of Everything

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★

  • Den of Thieves

    ½

  • 1921

    ½

  • What Keeps You Alive

  • Daddy's Home 2

    ★★★★

  • Basmati Blues

    ★★★★★

  • Aval

    ★★★★★

  • Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

    ★★★

  • Dogged

  • Last Flag Flying

    ★★★★★

  • In Search of Fellini

    ★★★★½

  • Downsizing

    ★★★★

  • Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

    ★★★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • mother!

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★★

  • Heroin(e)

    ★★½

  • Lady Bird

    ½

  • Darkest Hour

    ★★★★★

  • First Reformed

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Thelma

    ★★★★½

  • The House

    ½

  • The Extinct Suite

    ★★★★★

  • War Machine

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★★

  • Lover for a Day

    ★★★★★

  • Beauty and the Dogs

  • Okja

    ★★★★★

  • The Wizard of Lies

    ★★

  • Unlocked

    ★★★★★

  • Molly

    ★★★★

  • Escape Room

    ½

  • Walk with Me

    ★★★★★

  • Forever Now

    ★★★★★

  • Like Me

    ★★★★★