• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★

  • The Kissing Booth 3

    ★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Out Of My League

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★

  • Tolkien

    ★★★★

  • After

    ½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Aftermath

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Glass

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Little Italy

    ★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Peter Rabbit

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • Geostorm

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • Darkest Hour

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • 47 Meters Down

    ★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★★