Caleb has logged 222 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Last Action Hero

Last Action Hero

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Finch

Finch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
Read prior review Edit this entry  
25
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
F for Fake

F for Fake

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Street Gang: How We Got to Sesame Street

Street Gang: How We Got to Sesame Street

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Edit this entry  
12
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Self/less

Self/less

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
David and the Elves

David and the Elves

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Frank Herbert's Children of Dune

Frank Herbert's Children of Dune

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Frank Herbert's Dune

Frank Herbert's Dune

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Starving Games

The Starving Games

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
06
2149: The Aftermath

2149: The Aftermath

2016
×
Read the review Edit this entry  
05
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Agora

Agora

2009
×
★★★★
Edit this entry  
04
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★½
Edit this entry  
02
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hellbound

Hellbound

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Creepshow 2

Creepshow 2

1987
×
★★½
Edit this entry  
14
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Edit this entry  
14
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★½
Edit this entry  
14
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Edit this entry  
10
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Hard

Love Hard

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry