kyle dunne has logged 29 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
SOPHIE: Livestream Heav3n Suspended

SOPHIE: Livestream Heav3n Suspended

2020
×
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Prince of Tides

The Prince of Tides

1991
×
★★½
Edit this entry  
26
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Pie

American Pie

1999
×
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
Read the review Edit this entry  
20
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Yentl

Yentl

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
A Teacher

A Teacher

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Last Five Years

The Last Five Years

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
And the Band Played On

And the Band Played On

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lola Versus

Lola Versus

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wild

Wild

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Stepmom

Stepmom

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry