• We Are Who We Are

  • Summer of 85

    ★★★½

  • 8:46

  • Dating Amber

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • The Incredible Theft of Celine's Beloved

  • All the Bright Places

  • Onward

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Not Dead Yet

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • 18 Presents

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★½

  • Can You Keep a Secret?

  • Tall Girl

  • Endings, Beginnings

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Back to School

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Elephant in the Room

  • Drop

  • Hair-Jitsu

  • The Race

  • Lightning in a Bottle

  • Lucky Toupée

  • Fetch

  • Zenith

  • Downtown

  • Puddles

  • Léa & I

    ★★★★½

  • The Cat and the Moon

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • I Love You, Now Die: The Commonwealth v. Michelle Carter

  • Anima

    ★★★★

  • Colours

  • Midsommar

    ★★★★

  • Flower in the Mirror

  • Just a Thought

  • Exchange Student

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • The Traitor

    ★★★

  • Oh Mercy

    ★★

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • For the Money

    ★★

  • The Lighthouse

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Port Authority

    ★★½

  • The Sun Is Also a Star

  • Bacurau

    ★★★