Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Edit this entry  
17
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Injustice

Injustice

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
03
Onibaba

Onibaba

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Way Home

The Way Home

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Witch: Part 1. The Subversion

The Witch: Part 1. The Subversion

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Face of Another

The Face of Another

1966
×
★★★½
Edit this entry  
13
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
Edit this entry  
10
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Knew Infinity

The Man Who Knew Infinity

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Beckett

Beckett

2021
×
★½
Edit this entry  
07
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★½
Edit this entry  
06
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Edit this entry  
06
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sunny

Sunny

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annette

Annette

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry