• The House

    ★★★½

  • Brazen

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • The 355

    ★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Single All the Way

    ★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • An Audience with Adele

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★½

  • Adele One Night Only

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Antlers

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • Diana: The Musical

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Slumber Party Massacre

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Falling for Figaro

    ★★★

  • Wolf

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Nightbooks

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Starling

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • star-crossed: the film

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★

  • After We Fell

    ★★★½

  • Vacation Friends

    ★★★

  • He's All That

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Respect

    ★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Free Guy

    ★★★★