Kylo has logged 69 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
54

54

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Relic

Relic

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
North Country

North Country

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Holiday

Last Holiday

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avatar

Avatar

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I Am Jonas

I Am Jonas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
End of the Century

End of the Century

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

My Gift: A Christmas Special From Carrie Underwood

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Supernova

Supernova

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Haunting of Sharon Tate

The Haunting of Sharon Tate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joyful Noise

Joyful Noise

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
War Horse

War Horse

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Holidate

Holidate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry