Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Freddy's Dead: The Final Nightmare

Freddy's Dead: The Final Nightmare

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Time Chasers

Time Chasers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Read the review Edit this entry  
29
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hellmaster

Hellmaster

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mortal Kombat

Mortal Kombat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Fly II

The Fly II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Ninja 2: The Confrontation

American Ninja 2: The Confrontation

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Graveyard Shift

Graveyard Shift

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Final Fantasy VII: Advent Children

Final Fantasy VII: Advent Children

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry