• Scream

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Old

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Tomorrow War

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Becky

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Downhill

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★

  • The Outsider

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • The Goldfinch

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★

  • Long Shot

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • Honey Boy

    ★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Vice

    ★★★