• Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Paper Tigers

    ★★★★

  • Mulan

    ★½

  • Adverse

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★½

  • Wind River

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★★½

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★

  • Inherent Vice

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • American Hustle

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★½

  • Gravity

    ★★★★½

  • Blue Ruin

    ★★★★★

  • The Bling Ring

    ★★★½

  • The Conjuring

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Sherlock Holmes: A Game of Shadows

    ★★★★

  • The Raid

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★★

  • The Social Network

    ★★★★½

  • The Other Guys

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★★★

  • Sherlock Holmes

    ★★★★

  • Bronson

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Funny Games

    ★★★★½

  • Ocean's Thirteen

    ★★★½

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★★

  • Batman Begins

    ★★★★½

  • Sin City

    ★★★★½

  • Brick

    ★★★★½

  • Collateral

    ★★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • Oldboy

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Dogville

    ★★★½

  • Catch Me If You Can

    ★★★½

  • Gangs of New York

    ★★★★½

  • Irreversible

    ★★★★