Alem has logged 17 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Old

Old

2021
×
★★
Edit this entry  
20
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Midnight in the Switchgrass

Midnight in the Switchgrass

2021
×
★★
Edit this entry  
05
The Vault

The Vault

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★★★★
Edit this entry