• Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Bergman Island

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Save Ralph

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • La escuela del bosque

  • Happiest Season

  • Carmel: Who Killed Maria Marta?

  • Heliconia

  • My Dear Spies

  • The Haunting of Bly Manor

  • Sophie Jones

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Nasha Natasha

  • Who are you?

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

  • Summerland

    ★★½

  • Lejano Interior

  • Expedition Everest

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

  • Taylor Swift City of Lover Concert

  • The Half of It

  • Normal People

  • The Calm After the Storm

  • The Frogs

  • Correspondence

  • Mrs. America

  • Detroit Driller Killer

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • The Invisible Man

  • Mum, Mum, Mum

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★½

  • One in a Thousand

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Horse Girl

    ★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Black Bear

    ★★★½

  • Wake Up

  • Miss Americana

  • History of the Occult

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Cats

  • Little Women

  • 1917

  • The Lunchroom

  • 1982

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

  • Terminator: Dark Fate

  • Expedition Amelia

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Tall Girl

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Bad Education

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • The Good Intentions

  • A Beautiful Day in the Neighborhood