Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Bombing of Osage Avenue

The Bombing of Osage Avenue

1986
×
★★★★
Edit this entry  
30
Return to Halloweentown

Return to Halloweentown

2006
×
★½
Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Halloweentown High

Halloweentown High

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★½
Edit this entry  
25
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
24
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

Tinker Bell and the Legend of the NeverBeast

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tinker Bell and the Pirate Fairy

Tinker Bell and the Pirate Fairy

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Booksellers

The Booksellers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hamlet

Hamlet

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Swenkas

The Swenkas

2004
×
Edit this entry  
23
African Jim

African Jim

1949
×
Edit this entry  
23
Winning a Continent

Winning a Continent

1916
×
Edit this entry  
18
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

Tinker Bell and the Great Fairy Rescue

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bankrupt by Beanies

Bankrupt by Beanies

×
Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Social Life of Small Urban Spaces

Social Life of Small Urban Spaces

1980
×
★★★★
Edit this entry  
31
Earthrise

Earthrise

2018
×
★★★★
Edit this entry  
31
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
Read prior review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★★
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry