deniz has logged 104 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Kebab Connection

Kebab Connection

2004
×
★★½
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★½
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Machuca

Machuca

2004
×
Edit this entry  
08
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Orphanage

The Orphanage

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
No

No

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Twitches

Twitches

2005
×
★½
Edit this entry  
21
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★
Edit this entry  
17
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Atonement

Atonement

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Space Jam

Space Jam

1996
×
★½
Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Room with a View

A Room with a View

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry