• Black Book

    ★★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • X-Men: The Last Stand

    ★★

  • Ice Age: The Meltdown

    ★★

  • Mangal Pandey - The Rising

    ★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Batman Begins

    ★★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★

  • Brick

    ★★★½

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

    ★★★★

  • National Treasure

  • Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy

    ★★★★

  • The Bourne Supremacy

    ★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • The Cat in the Hat

  • Monster

    ★★★½

  • Elf

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★★

  • S21: The Khmer Rouge Death Machine

    ★★★★

  • X2

    ★★★★

  • Johnny English

    ★★★★★

  • Bowling for Columbine

  • Men in Black II

    ★★★

  • Lilo & Stitch

    ★★★★★

  • Scooby-Doo

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ½

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Shrek

  • The Mummy Returns

  • Miss Congeniality

    ★★★★★

  • Chicken Run

    ★★★★★

  • Galaxy Quest

    ★★★½

  • Toy Story 2

    ★★★★★

  • Muppets from Space

    ★★★

  • The Mummy

  • A Bug's Life

    ★★★★★

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Good Will Hunting

    ★★★★

  • Batman & Robin

    ★★★★★

  • Liar Liar

    ★★★★★

  • Space Jam

    ★★★★★

  • Matilda

    ★★★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • The Death of Yugoslavia

  • Apollo 13

  • The Bridges of Madison County

  • Ed Wood

    ★★★★

  • Ace Ventura: Pet Detective

  • The Fantastic Four

    ½

  • Robin Hood: Men in Tights

  • Rookie of the Year

    ★★½

  • Jurassic Park

    ★★★★★

  • Groundhog Day

    ★★★★

  • Sister Act

  • Alien³

    ★★

  • JFK

    ★★★★

  • The Addams Family

    ★★★½

  • Terminator 2: Judgment Day

  • Black Magic Woman

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Captain America

    ½

  • Home Alone

    ★★★★★

  • The Field

  • Die Hard 2

  • Ghostbusters II

    ★★

  • Indiana Jones and the Last Crusade

  • Die Hard