• Dunkirk

    ★★★★

  • Okja

    ★★★½

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★★

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Transformers: Age of Extinction

    ½

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • The Keepers

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Guardian

    ★★★

  • Trainspotting

    ★★★★

  • S21: The Khmer Rouge Death Machine

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★★★

  • RED 2

    ★★½

  • The Gatekeepers

    ★★★★