• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Tender Bar

    ★★★

  • Injustice

    ★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★

  • Midnight Mass

    ★★½

  • The Ninth Jedi

    ★★★★½

  • T0-B1

    ★★½

  • Akakiri

    ★★★

  • The Village Bride

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • The Twins

    ★★★

  • Tatooine Rhapsody

    ★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Duel

    ★★★★

  • Wolf

    ★★★

  • Cry Macho

    ★★★

  • Silent Night

    ★★

  • The Death of David Cronenberg

    ½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • After We Fell

  • Vacation Friends

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★½

  • Old

    ★★½

  • Nitram

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Lamb

    ★½

  • Titane

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Innocents

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • America: The Motion Picture

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • False Positive