Juan has logged 47 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
30
Babel

Babel

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
The Bridge on the River Kwai

The Bridge on the River Kwai

1957
×
★★★★
Edit this entry  
28
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Breaking the Waves

Breaking the Waves

1996
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Edit this entry  
25
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★
Edit this entry  
21
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Edit this entry  
19
Violent

Violent

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Endless Trench

The Endless Trench

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★
Edit this entry  
17
Locked Down

Locked Down

2021
×
★½
Edit this entry  
16
Bloody Hell

Bloody Hell

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Starship Troopers 3: Marauder

Starship Troopers 3: Marauder

2008
×
Edit this entry  
14
Starship Troopers 2: Hero of the Federation

Starship Troopers 2: Hero of the Federation

2004
×
★½
Edit this entry  
13
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bullets Over Broadway

Bullets Over Broadway

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Batman: Soul of the Dragon

Batman: Soul of the Dragon

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sleep Tight

Sleep Tight

2011
×
★★★½
Edit this entry  
10
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★
Edit this entry  
09
Skylines

Skylines

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Tristana

Tristana

1970
×
★★★
Edit this entry  
09
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★
Edit this entry  
04
Apples

Apples

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★½
Edit this entry  
03
The Way of the Gun

The Way of the Gun

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Three Days of the Condor

Three Days of the Condor

1975
×
★★★½
Edit this entry  
02
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
01
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry