• #Alive

    ★★★

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★★★

  • Inmate Zero

    ½

  • The Grudge

  • Ip Man 4: The Finale

  • 1917

    ★★★★★

  • Rattlesnake

    ★½

  • Countdown

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • Z

  • Harriet

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★

  • Annabelle Comes Home

  • Child's Play

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Brightburn

  • After

    ★★½

  • Zero Distance

  • Pet Sematary

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★½

  • Girl on the Third Floor

  • Wounds

  • The Hole in the Ground

  • I Am Mother

    ★½

  • Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Hold the Dark

  • The Wind

  • Halloween

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Down a Dark Hall

    ★★★

  • The Meg

    ★★★

  • How It Ends

  • Skyscraper

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★★

  • Adrift

    ★½

  • The Kissing Booth

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • Rampage

    ★★★