• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Moxie

    ★★★

  • Cherry

    ½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Willoughbys

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½