Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Loose Cannons

Loose Cannons

2010
×
★★★½
Edit this entry  
02
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The First King

The First King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★★½
Edit this entry  
13
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
28
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Secret Window

Secret Window

2004
×
★★½
Edit this entry  
09
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Ted

Ted

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★½
Edit this entry  
24
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Son's Room

The Son's Room

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Night on Earth: Shot in the Dark

Night on Earth: Shot in the Dark

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Sole

Sole

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Standing Tall

Standing Tall

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
I Am Greta

I Am Greta

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Grandma

Grandma

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★
Edit this entry  
05
Marina Abramović: The Artist Is Present

Marina Abramović: The Artist Is Present

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Berlin Calling

Berlin Calling

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mortdecai

Mortdecai

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ballerina

Ballerina

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
The Shiny Shrimps

The Shiny Shrimps

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Contromano

Contromano

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Sully

Sully

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★★
Edit this entry  
20
On My Skin

On My Skin

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Wonder

Wonder

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
16
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Old School

Old School

2003
×
★★★
Edit this entry  
11
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry