Sort by

Lance has logged 1,338 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Happy New Year, Charlie Brown

Happy New Year, Charlie Brown

1986
×
Read the review Edit this entry  
31
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
Edit this entry  
31
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
½
Edit this entry  
31
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
Edit this entry  
31
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
Edit this entry  
31
Pi

Pi

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Pony Express

Pony Express

1953
×
★½
Edit this entry  
31
The Late Night Double Feature

The Late Night Double Feature

2014
×
Edit this entry  
31
Late Night Double Feature

Late Night Double Feature

2016
×
Edit this entry  
31
Les Visiteurs du soir

Les Visiteurs du soir

1942
×
★½
Read prior review Edit this entry  
31
L’aventure des Visiteurs du soir

L’aventure des Visiteurs du soir

2009
×
Edit this entry  
31
Barnyard

Barnyard

2006
×
Edit this entry  
31
MouseHunt

MouseHunt

1997
×
Read the review Edit this entry  
31
The Blue Lagoon

The Blue Lagoon

1980
×
Read the review Edit this entry  
31
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
Edit this entry  
31
Craig Ferguson: Tickle Fight

Craig Ferguson: Tickle Fight

2017
×
Edit this entry  
31
Jeff Dunham: Relative Disaster

Jeff Dunham: Relative Disaster

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Todd Barry: Spicy Honey

Todd Barry: Spicy Honey

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Santa's Pocket Watch

Santa's Pocket Watch

1980
×
Read the review Edit this entry  
29
The Shanty Where Santy Claus Lives

The Shanty Where Santy Claus Lives

1933
×
Edit this entry  
29
Christmas Night

Christmas Night

1933
×
Read prior review Edit this entry  
29
Christmas Night

Christmas Night

1933
×
Read the review Edit this entry  
29
Betty Boop and the Little King

Betty Boop and the Little King

1936
×
Edit this entry  
29
Peeping Penguins

Peeping Penguins

1937
×
★★
Read prior review Edit this entry  
29
Toys Will Be Toys

Toys Will Be Toys

1949
×
★★½
Edit this entry  
29
Ginger Nutt's Christmas Circus

Ginger Nutt's Christmas Circus

1949
×
Edit this entry  
29
A Visitor for Christmas

A Visitor for Christmas

1967
×
Edit this entry  
29
Snow Foolin'

Snow Foolin'

1949
×
Read the review Edit this entry  
29
Christmas Comes But Once a Year

Christmas Comes But Once a Year

1936
×
½
Edit this entry  
29
Somewhere in Dreamland

Somewhere in Dreamland

1936
×
Read the review Edit this entry  
29
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
Edit this entry  
25
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
Edit this entry  
25
The Shindig

The Shindig

1930
×
Edit this entry  
25
The Picnic

The Picnic

1930
×
Edit this entry  
25
The Mad Dog

The Mad Dog

1932
×
Edit this entry  
25
Fiddling Around

Fiddling Around

1930
×
Edit this entry  
25
The Jazz Fool

The Jazz Fool

1929
×
★★
Edit this entry  
25
The Barnyard Broadcast

The Barnyard Broadcast

1931
×
Edit this entry  
25
Barnyard Olympics

Barnyard Olympics

1932
×
Edit this entry  
25
The Beach Party

The Beach Party

1931
×
½
Edit this entry  
25
Fishin' Around

Fishin' Around

1931
×
Read the review Edit this entry  
25
The Castaway

The Castaway

1931
×
★★★
Edit this entry  
25
Traffic Troubles

Traffic Troubles

1931
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Barnyard Concert

The Barnyard Concert

1930
×
Edit this entry  
25
Wild Waves

Wild Waves

1929
×
★★★★
Edit this entry  
25
Jungle Rhythm

Jungle Rhythm

1929
×
★★★
Edit this entry  
25
Mickey's Choo-Choo

Mickey's Choo-Choo

1929
×
★½
Edit this entry