• She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • John Lewis: Good Trouble

    ★★★★

  • Tigertail

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • Tesla

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Spaceship Earth

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Beanpole

    ★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★½

  • Blow the Man Down

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Guava Island

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Selah and the Spades

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • The Last Tree

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★

  • Her Smell

    ★★★½

  • A Private War

    ★★★

  • Set It Up

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★

  • Fast Color

    ★★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★★

  • We the Animals

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★

  • A Prayer Before Dawn

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★★½