Landry has logged 44 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Guava Island

Guava Island

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
A Private War

A Private War

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Capernaum

Capernaum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry