• Ad Astra

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • The Equalizer 2

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★½

  • Rampage

    ★★★½

  • Pacific Rim: Uprising

    ★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★★½

  • Mute

    ★★

  • Game Night

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • Spielberg

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★

  • It

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Hostiles

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Death Note

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★★½

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • The Dark Tower

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Transformers: The Last Knight

    ★★

  • Cars 3

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★

  • Okja

    ★★★½