Laney has logged 11 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry