Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
01
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Kate

Kate

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Annette

Annette

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Marksman

The Marksman

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
06
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mulan

Mulan

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Edit this entry