Josh has logged 20 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
All the President's Men

All the President's Men

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Woman's Face

A Woman's Face

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Women

The Women

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Minari

Minari

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Fun Sunday

Fun Sunday

1935
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Brute Wanted

Brute Wanted

1934
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Identifying Features

Identifying Features

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
News of the World

News of the World

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jour de Fête

Jour de Fête

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Grand Hotel

Grand Hotel

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ratatouille: The TikTok Musical

Ratatouille: The TikTok Musical

2021
×
Read the review Edit this entry