Josh has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Underground Railroad

The Underground Railroad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cruella

Cruella

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
3 Women

3 Women

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Heat

White Heat

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry