• The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Double Dad

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • All Together Now

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★★

  • After We Collided

  • Work It

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Under the Riccione Sun

    ★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Mulan

  • All the Bright Places

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Isi & Ossi

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Midway

  • Looking for Alaska

  • She Said, He Said

    ★★½

  • Savage X Fenty Show

    ★★★★★

  • Tall Girl

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

    ★★★★

  • Hair Love

  • Saving Zoë

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★