Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
After We Collided

After We Collided

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Closer

Closer

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casa Grande

Casa Grande

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry