• No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★★½

  • Titane

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★★

  • The Ice Road

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Chernobyl 1986

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★½

  • Central Park Dark

  • Judas and the Black Messiah

  • CODA

    ★★★★½

  • The Tambour of Retribution

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★

  • The Dry

    ★★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Bye Bye Morons

    ★★★★

  • Extra Footage

    ★★★★★

  • Fine China

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Am Afraid to Forget Your Face

    ★★★½

  • The Third Day

    ★★★★★

  • Another Round

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Ghost in Transit

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Human Voice

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Chocolate Tale

    ★★★★½

  • The Book of Sun

    ★★½

  • The 8th Day of the Week

    ★★★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Quiz

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • 365 Days

  • The Present

    ★★½

  • Nine Days

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★