• 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Val

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • The Fresh Prince of Bel-Air Reunion Special

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Belushi

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★½

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Natalie Wood: What Remains Behind

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Revenge

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • ERASED

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • The Wolfpack

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★

  • Big Eyes

    ★★★

  • Gone Girl

    ★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★

  • White God

    ★★★

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • '71

    ★★★★