Bora has logged 171 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Constantine

Constantine

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
15
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
Shogun Assassin

Shogun Assassin

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lonely Are the Brave

Lonely Are the Brave

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Martin

Martin

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Day in the Death of Joe Egg

A Day in the Death of Joe Egg

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Sporting Life

This Sporting Life

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beauty Jungle

The Beauty Jungle

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Servant

The Servant

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Jailhouse Rock

Jailhouse Rock

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Terms of Endearment

Terms of Endearment

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Clifford

Clifford

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Wanna Hold Your Hand

I Wanna Hold Your Hand

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Sparks Brothers

The Sparks Brothers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
That Cold Day in the Park

That Cold Day in the Park

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiger Bay

Tiger Bay

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Ascent

The Ascent

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Live It Up!

Live It Up!

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
9 Deaths of the Ninja

9 Deaths of the Ninja

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mafia Vs. Ninja

Mafia Vs. Ninja

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Billy Liar

Billy Liar

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Switchblade Sisters

The Switchblade Sisters

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Pumpkin Eater

The Pumpkin Eater

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mommie Dearest

Mommie Dearest

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Our Mother's House

Our Mother's House

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry