Austin has logged 35 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
You Only Live Once

You Only Live Once

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kenny & Company

Kenny & Company

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Melvin and Howard

Melvin and Howard

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Plausible Impossible

The Plausible Impossible

1956
×
★★★
Edit this entry  
24
The Fan

The Fan

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kill Chain

Kill Chain

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Private School

Private School

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Golgo 13: The Professional

Golgo 13: The Professional

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blank Check

Blank Check

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Heavyweights

Heavyweights

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fantasia 2000

Fantasia 2000

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Return of Godzilla

The Return of Godzilla

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
That Guy Dick Miller

That Guy Dick Miller

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Amazon Women on the Moon

Amazon Women on the Moon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Year of the Dragon

Year of the Dragon

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Vineyard

The Vineyard

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forbidden Planet

Forbidden Planet

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho III

Psycho III

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry