• The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Finch

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ear for Eye

    ★★★

  • The Tender Bar

    ★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Editing

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★

  • Cry Macho

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Candyman

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★½

  • Old

  • Pig

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Luca

    ★★★

  • Infinite

  • In the Heights

    ★★★

  • Spirit Untamed

    ★★½

  • Fire in My Belly

    ★★★

  • F9

    ★★

  • Four Roads

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Fucking with Nobody

    ★★★

  • Play It Safe

    ★★★★

  • A Cop Movie

    ★★★½

  • Azor

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Us Again

    ★★★

  • Poly Styrene: I Am a Cliché

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Pelé

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★

  • Friends and Strangers

    ★★★

  • Life in a Day 2020

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★

  • Cryptozoo

    ★★½