Stu has logged 516 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Liam Gallagher: As It Was

Liam Gallagher: As It Was

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Mystify: Michael Hutchence

Mystify: Michael Hutchence

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
You Ain't Seen Nothin' Yet

You Ain't Seen Nothin' Yet

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tomorrow

Tomorrow

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Private Fears in Public Places

Private Fears in Public Places

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Two for Joy

Two for Joy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Wounds

Wounds

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★
Edit this entry  
22
Rich Hall's Red Menace

Rich Hall's Red Menace

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Intolerable Cruelty

Intolerable Cruelty

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
19
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Nobody's Daughter Haewon

Nobody's Daughter Haewon

2013
×
★★★½
Edit this entry  
17
My Skin, Luminous

My Skin, Luminous

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Chambermaid

The Chambermaid

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
GUO4

GUO4

2019
×
★★
Edit this entry  
15
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Five Times Two

Five Times Two

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love Actually

Love Actually

2003
×
★½
Edit this entry  
13
Stavisky...

Stavisky...

1974
×
★★½
Edit this entry  
13
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Bandslam

Bandslam

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★
Edit this entry  
10
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dredd

Dredd

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Making Waves: The Art of Cinematic Sound

Making Waves: The Art of Cinematic Sound

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Sicilian Ghost Story

Sicilian Ghost Story

2017
×
★★★½
Edit this entry  
07
Water Drops on Burning Rocks

Water Drops on Burning Rocks

2000
×
★★★½
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
A Dog Called Money

A Dog Called Money

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Edit this entry  
04
3 Faces

3 Faces

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Greta

Greta

2018
×
★★
Edit this entry  
02
Two Irenes

Two Irenes

2017
×
★★½
Edit this entry