Stu has logged 44 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★½
Edit this entry  
27
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★
Edit this entry  
26
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Solomon and Gaenor

Solomon and Gaenor

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Last Laugh

The Last Laugh

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
Platoon

Platoon

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Those Glory Glory Days

Those Glory Glory Days

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ciao Ciao

Ciao Ciao

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
My Beautiful Laundrette

My Beautiful Laundrette

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
First Blood

First Blood

1982
×
★★★½
Edit this entry  
21
Blue Juice

Blue Juice

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
Yardie

Yardie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Island of the Hungry Ghosts

Island of the Hungry Ghosts

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Take Shelter

Take Shelter

2011
×
★★★★
Edit this entry  
14
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Colette

Colette

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
A Gentle Creature

A Gentle Creature

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Even When I Fall

Even When I Fall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
10
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
This Boy's Life

This Boy's Life

1993
×
★★★
Edit this entry  
08
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
Montparnasse Bienvenüe

Montparnasse Bienvenüe

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Balloonatic

The Balloonatic

1923
×
★★★
Edit this entry  
06
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
★★★
Edit this entry  
05
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★½
Edit this entry  
05
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
My Life Without Me

My Life Without Me

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry