RSS feed for lauchafea
  • Little Women

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Tune in for Love

    ★★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★½

  • Dumplin'

    ★★★

  • A Faithful Man

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Beautiful Vampire

    ★★½

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Fireworks, Should We See It from the Side or the Bottom?

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★★★½

  • Hot Summer Nights

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • To the Bone

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Inferno

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Nerve

    ★★★½

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★½

  • Sinister 2

    ★★★

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★½

  • Big Eyes

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★★

  • Love, Rosie

    ★★★★

  • Annabelle

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Lucy

    ★★★½

  • I Origins

    ★★★★★

  • Mommy

    ★★★★½

  • Creep

    ★★★★

  • Effie Gray

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Babadook

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • 12 Years a Slave

    ★★★★

  • Her

    ★★★★½

  • Coherence

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★★

  • Enemy

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • Palo Alto

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★

  • World War Z

    ★★★