• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Cinderella

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Wild Mountain Thyme

    ★★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Mariah Carey's Magical Christmas Special

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Rebecca

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Supernova

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★½

  • Tenet

  • Black Is King

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Summerland

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ava

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Dating Amber

  • Becoming

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • Love Wedding Repeat

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★