Lauren has logged 50 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bo Burnham: Words, Words, Words

Bo Burnham: Words, Words, Words

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Mist

The Mist

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coherence

Coherence

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Edit this entry  
01
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Locke

Locke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
Read the review Edit this entry  
14
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Odd Thomas

Odd Thomas

2013
×
Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
Read the review Edit this entry  
28
The Year of Spectacular Men

The Year of Spectacular Men

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Heathers

Heathers

1989
×
Read the review Edit this entry  
19
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flower

Flower

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry