lauren has logged 328 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
St. Trinian's

St. Trinian's

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fat Albert

Fat Albert

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spell

Spell

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
This Christmas

This Christmas

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ripper

The Ripper

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
1917

1917

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

Scooby-Doo 2: Monsters Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Se7en

Se7en

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry