lauren has logged 22 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phineas and Ferb: Star Wars

Phineas and Ferb: Star Wars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry