• The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Spencer

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Annette

    ★★★

  • Pure

  • Locked Down

    ★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Godmothered

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Bambirak

  • Rhubarb

  • Take Me to the World: A Sondheim 90th Birthday Celebration

  • Landfall

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Stare

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Wendy

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Midnight Kiss

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

  • Little Women

    ★★★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Klaus

    ★★★★

  • The Gallows Act II

  • Rattlesnake

    ★½

  • Trick

  • Eli

    ★★★

  • Earthquake Bird

    ★★

  • Uncanny Annie

  • Ride

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • K-12

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Float

  • Hair Love

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Aziz Ansari: Right Now

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½