• Fear Street: 1978

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • The Woman in the Window

  • Halston

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

    ½

  • Things Heard & Seen

  • Why Did You Kill Me?

  • Deadly Illusions

  • Behind Her Eyes

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

    ½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • The Serpent

  • The Call

    ★★★½

  • Mank

  • The Queen's Gambit

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

  • The Haunting of Bly Manor

  • Run

    ★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Sightless

    ★★

  • The Paramedic

    ★★

  • Des

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Night in Paradise

  • The Block Island Sound

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • The Crimes That Bind

    ★★

  • The Eight Hundred

    ★★½

  • Ju-On: Origins

  • MOTHER

    ★★★

  • Girl's Revenge

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Athlete A

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Murder to Mercy: The Cyntoia Brown Story

  • Unorthodox

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★½

  • The Hater

  • The Pharmacist

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Social Dilemma

  • His House

    ★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

  • The Forest of Love

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Earthquake Bird

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Unbelievable

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★

  • The Platform

    ★★★

  • A Sun

  • Happy Birthday

  • The King

  • Uncut Gems

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

  • Marriage Story

  • Secret Obsession

  • Vivarium

  • Kidnapping Stella

  • Midsommar

    ★★

  • Too Old to Die Young

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • When They See Us